Jdi na obsah Jdi na menu

Prohlášení tří patriarchů Antiochie o útoku v Damašku

16. 4. 2018

Prohlášení patriarchů Antiochie, řecko-ortodoxního, syrsko-ortodoxního a katolického řecko-melchitského o útoku v Damašku

http://oraprosiria.blogspot.cz/2018/04/dichiarazione-dei-patriarchi-di.html

Přeložil Regalát

Damašek, 14. dubna 2018

Bůh je s námi; ať to pochopí všechny národy a podřídí se“ (Iz 8,9)

My, patriarchové: Jan X., řecko-ortodoxní patriarcha Antiochie a celého Východu, Ignác Afrem II., syrsko-ortodoxní patriarcha Antiochie a celého Východu, a Josef Absi, řeckokatolický melchitský patriarcha Antiochie, Alexandrie a Jeruzaléma, odsuzujeme a odmítáme brutální agresi, která se odehrála tohoto rána proti naší drahé zemi, Sýrii, ze strany Spojených států, Francie a Spojeného království, s obviněním, podle něhož syrská vláda použila chemické zbraně. Pozvedáme své hlasy, abychom uvedli následující:

1. Tato brutální agrese je jasným porušením mezinárodních zákonů a Charty Spojených národů, protože je to neodůvodněné napadení svrchované země, člena OSN.

2. Působí nám velkou bolest, že tento útok přichází od mocných zemí, kterým Sýrie nezpůsobila žádným způsobem nijakou škodu.

3. Obvinění Spojených států a dalších zemí, podle nichž syrská armáda použila chemické zbraně a že Sýrie je země, jež vlastní a používá tento typ zbraní, jsou neodůvodněná tvrzení, nepodložená dostatečnými a jasnými důkazy.

4. Načasování této neodůvodněné agrese proti Sýrii, kdy nezávislá Mezinárodní vyšetřovací komise měla začít svou práci v Sýrii, podkopává práci této komise.

5. Tato brutální agrese ničí možnosti mírového politického řešení a vede k eskalaci a k větším komplikacím.

6. Tato nespravedlivá agrese povzbuzuje teroristické organizace a dává jim impuls, aby pokračovaly ve své terorismu.

7. Žádáme Radu bezpečnosti OSN, aby plnila svou přirozenou roli a přinášela mír, místo aby přispívala k eskalaci válek.

8. Apelujeme na všechny církve zemí, které se účastnily na agresi, aby plnily svou křesťanskou povinnost podle učení evangelia, tuto agresi odsoudily, a aby svým vládám připomínaly, že se mají zasazovat za ochranu mezinárodního míru.

9. Oceňujeme odvahu, hrdinství a oběti Syrské arabské armády, která odvážně chrání Sýrii a dodává jejímu lidu bezpečí. Modlíme se za duše mučedníků a za uzdravení zraněných. Máme důvěru, že se armáda neskloní před vnějšími i vnitřními teroristickými napadeními, ale že bude pokračovat v odvážném boji proti terorismu, dokud z každého centimetru syrské země nebude terorismus vykořeněn. Oceňujeme také odvážnou pozici zemí, které jsou k Sýrii a k jejímu lidu přátelské.

Obětujeme své modlitby za bezpečí, vítězství a osvobození Sýrie od každého druhu války a terorismu. Modlíme se také za mír v Sýrii i na celém světě a prosíme, aby se posílily snahy o národní smíření, aby chránilo zemi i důstojnost všech Syřanů.

https://www.antiochpatriarchate.org/en/home/

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář